Therapie met paarden
Paarden gebruiken geen woorden om iets duidelijk te maken. Zij bewegen en doen. Daarnaast voelen ze heel goed en laten met hun lichaam zien of ze je begrijpen.
Therapie met paarden wordt zo nodig als aanvulling op de bestaande behandeling geboden (b.v in combinatie met PMT, speltherapie).
Het kan helpen bij kinderen, jongeren die moeite hebben met; (zelf)vertrouwen, positief leiding geven, durven opkomen voor zichzelf, grenzen.
Ook is het geschikt voor gezinnen. Bijvoorbeeld om beter te leren samenwerken met elkaar. Maar ook wanneer er al veel hulp(verlening) in het gezin is geweest en daarover met elkaar praten niet (meer voldoende) helpt.
Het kernpunt is; het contact tussen paarden, kind, jongere en/of gezinsleden staat centraal.
Sinds 2019 biedt BeleefRijk therapie met de paarden.
Dit is een duurzame samenwerking; wekelijks worden jeugdigen en gezinnen hier gezien.
Deze vorm van behandeling is evidence based en altijd met de eigenaar van de kudde én een (vak)therapeut. Beiden hebben een systemische achtergrond; systeemtherapeutisch werker en/of systeemtherapeut. Er wordt gewerkt vanuit deze kennis en middels de principes van o.a. EAGALA-methodiek.
Samen observeren zij voornamelijk de bewegingen van het paard (de paarden), patronen, unieke momenten en discrepanties (tegenstrijdigheden) binnen de sessie.
Het kind, ouder en/of gezinsleden worden gestimuleerd zelf te verwoorden wat er gebeurt en/of indruk heeft gemaakt.
Combinatie van beesten en theorie is goud
"Zeer prettige samenwerking met de therapeuten. Mijn dochter heeft veel baat gehad bij de paardentherapie, de combinatie van beesten en theorie is goud waard" Moeder van dochter 12 jaar, april 2026






